Що робити, якщо вже давно не зверталися та вже не пам’ятаєте, з яким сімейним лікарем, терапевтом або педіатром уклали декларацію.

Дата: 19.06.2024 15:32

Ми вже розповідали про етику спілкування із сімейним лікарем або лікаркою https://cutt.ly/LeiOkd6V. Сьогодні продовжуємо цю тему і розповідаємо, що робити, якщо вже давно не зверталися та вже не пам’ятаєте, з яким сімейним лікарем, терапевтом або педіатром уклали декларацію.

✅ Отже, що можна зробити.

✔️Згадати про декларацію. Коли ви її підписували, вам віддали ваш примірник. У документі вказано, як звати лікаря, з яким або якою ви уклали декларацію.

✔️Подзвонити або прийти до медичного закладу, в якому працює ваш лікар. Медичні працівники рецепції чи реєстратури допоможуть вам із цим.

✔️Скористатися дашбордом НСЗУ “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги”. Як користуватися дашбордом ми розповідали тут: https://cutt.ly/3eiOxwRr. Можливо, маючи перед очима перелік лікарів, які працюють в амбулаторії, вам буде легше відновити в пам’яті ім’я лікаря. Це також допоможе, якщо ви пам’ятаєте лише прізвище лікаря і не пам’ятаєте ім'я та по батькові.

✔️Якщо в одній з електронних медичних систем у вас є особистий кабінет пацієнта, то за допомогою такого сервісу можна знайти необхідну інформацію.

✔️Подзвонити до контакт-центру НСЗУ, щоб уточнити оптимальний у вашій ситуації алгоритм дій.

❌ Чого не варто робити.

✔️Телефонувати лікарю та починати розмову з того, що “Я не пам’ятаю, як вас звуть, але ви мій сімейний лікар…”.

✔️Записуватися на прийом до будь-якого сімейного лікаря, якщо ви вже маєте укладену декларацію та ви не є внутрішньо переміщеною особою.

✔️Нервувати. Адже при бажанні відповіді легко знайти.

Записуйте важливі контакти в одному місці, щоб за необхідності було легко згадати!

НСЗУ для пацієнта