Всесвітній день боротьби з дитячою працею

Дата: 12.06.2024 16:35

Всесвітній день боротьби з дитячою працею засновано Міжнародною організацією праці у 1997 році для привернення уваги до великої проблеми дитячої праці та дій і зусиль, необхідних для її ліквідації.

Проблема дитячої праці посилюється щороку. Більше 200 мільйонів дітей працює у всьому світі, у підсумку, діти позбавлені можливості отримати навіть середню освіту.

Із 2014 року з початком агресії рф проти України та особливо після початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року на окупованих територіях України діти піддаються жорсткій експлуатації, страждають від примусової праці та мілітаризації, примусово залучаються до незаконних збройних формувань, що є грубим порушення міжнародного законодавства, насамперед Конвенції про права дитини.

Усі винні будуть притягнуті до відповідальності та покарані, а після перемоги всі права українських дітей будуть відновлені, а діти, примусово вивезені на територію російської федерації, будуть повернені в Україну.

Комітет Верховної Ради України з питань молоді і спорту

📲 Деталі: https://www.rada.gov.ua/news/news_kom/250636.html