Обережно – фейк! Як перевірити, чи справжній чат-бот у Telegram.
Чат-боти у Telegram набули неабиякого розповсюдження. Українці користуються ними, аби швидко знаходити потрібну інформацію, бронювати квитки або повідомляти державі важливу інформацію про ворога.
Однак часто, намагаючись знайти боти офіційних українських інституцій, ви можете зіткнутися з кількома схожими назвами та аватарками ботів.
російські спецслужби та шахраї створюють фейкових ботів, щоб поширювати дезінформацію чи викрадати ваші дані, а іноді, щоб псувати репутацію і підривати довіру до офіційних каналів комунікації.
Деякі перевірені боти мають спеціальну блакитну галочку, але не всі. Часто розпізнати фейк візуально буває дуже складно.
Відрізнити безпечний чат-бот від підробок допоможе інструмент «Ботчекер» на сайті Dovidka.info
https://dovidka.info/botcheker/
Вводьте у пошуку назву бота, щоб дізнатися, чи цей чат-бот справжній і скільки він має фейкових клонів.
Інструкція – у відео.
Важливо! Якщо бота немає на сайті, чи ви підозрюєте, що бот ворожий – повідомте Кіберполіція через чат-бот https://t.me/stopdrugsbot
Фахівці його перевірять.
«Ботчекер» - це спільний проєкт Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство цифрової трансформації України, Держспецзв’язку, і Кіберполіції.
Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України