Обережно – фейк! Як перевірити, чи справжній чат-бот у Telegram.

Дата: 25.06.2024 11:27

Чат-боти у Telegram набули неабиякого розповсюдження. Українці користуються ними, аби швидко знаходити потрібну інформацію, бронювати квитки або повідомляти державі важливу інформацію про ворога.

🧐 Однак часто, намагаючись знайти боти офіційних українських інституцій, ви можете зіткнутися з кількома схожими назвами та аватарками ботів.

російські спецслужби та шахраї створюють фейкових ботів, щоб поширювати дезінформацію чи викрадати ваші дані, а іноді, щоб псувати репутацію і підривати довіру до офіційних каналів комунікації.

Деякі перевірені боти мають спеціальну блакитну галочку, але не всі. Часто розпізнати фейк візуально буває дуже складно.

Відрізнити безпечний чат-бот від підробок допоможе інструмент «Ботчекер» на сайті Dovidka.info 👇

🔍 Вводьте у пошуку назву бота, щоб дізнатися, чи цей чат-бот справжній і скільки він має фейкових клонів.

👀Інструкція – у відео.

❕Важливо! Якщо бота немає на сайті, чи ви підозрюєте, що бот ворожий – повідомте Кіберполіція через чат-бот 👇https://t.me/stopdrugsbot

🕵️ Фахівці його перевірять.

ℹ️ «Ботчекер» - це спільний проєкт Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство цифрової трансформації України, Держспецзв’язку, і Кіберполіції.

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України