Для тих, хто турбується про пенсію заздалегідь: страховий стаж можна «купити».

Дата: 25.06.2024 15:28

Збільшення майбутньої пенсії. В уряді надали інструкцію.

👍Друзі, гарна новина для тих, хто клопочеться про пенсію заздалегідь: страховий стаж можна «купити».

Це можуть зробити застраховані й незастраховані люди старші 16 років, котрі належать до однієї із цих категорій:

✅працевлаштовані за кордоном, проте хочуть отримувати пенсію в Україні;

✅передпенсійного віку, яким не вистачає стажу для отримання пенсій;

✅з низьким рівнем офіційного доходу, які хочуть збільшити розмір пенсії у майбутньому.

Робити внески можна як за себе, так і за іншу людину, якщо вона не є пенсіонером. Періодичність та розмір сплати людина визначає самостійно.

Щоб скористатись послугою, потрібно укласти договір з Пенсійним фондом. Зробити це можна онлайн - увійти в особистий кабінет ПФУ.

✅Щоб особі, яка не працює, був зарахований повний місяць страхового стажу, треба сплатити щонайменше мінімальний страховий внесок - 1760 грн (мінімальна заробітна плата помножена на 22%).

Перевірити дані про зарахування платежу та кількість днів набутого страхового стажу можна в особистому кабінеті на порталі електронних послуг ПФУ.

ГО "ВПО України"