303 факти сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК) зафіксовано в Україні з початку повномасштабного вторгнення РФ. Реальна кількість таких злочинів може бути значно більша!

Дата: 28.06.2024 11:16

Проміжні репарації для постраждалих від сексуального насильства, вчиненого військовослужбовцями росії

Представник Уповноваженого з рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Михайло Спасов входить до складу Наглядової ради Пілотного проєкту з Невідкладних проміжних репарацій для постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. Цей проєкт реалізується Глобальним фондом тих, хто пережив насильство.

☝️Основна ціль проєкту – забезпечити доступ постраждалим від СНПК до невідкладних проміжних репарацій.

У межах Пілотного проєкту 500 постраждалих від СНПК отримають проміжні компенсації в розмірі 3000 євро. На сьогодні до мене вже звернулось 6 осіб, які виявили бажання взяти участь у проєкті.

Зі згоди постраждалих, Омбудсман України Дмитро Лубінець направив їхню контактну інформацію Глобальному фонду для призначення їм невідкладних проміжних репарацій. У фонді запевнили, що опрацювання заявок буде конфіденційним та неупередженим.

❗️Участь у цьому проєкті жодним чином не обмежує право постраждалих отримувати допомогу в інших програмах!

«Звісно, виплата проміжних репарацій не зможе розв’язати всі проблеми, однак я закликаю всіх консолідуватися і забезпечити постраждалих підтримкою і допомогою», – наголосив Уповноважений.

Особи, які постраждали від насильства, вчиненого військовослужбовцями РФ, можуть звертатися до Офісу Омбудсмана. Ми виступаємо своєрідним містком між постраждалими від СНПК та організаціями, які надають допомогу:

📍вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

✉️електронною поштою: hotline@ombudsman.gov.ua;

📞зателефонувати на гарячу лінію: 0800501720.

Global Survivors FundОфіс Омбудсмана України