​​​​​​​Кабмін розширив коло осіб, які матимуть право на одержання одноразової грошової допомоги

Дата: 30.06.2024 12:31

Нові умови виплати одноразової грошової допомоги у випадку загибелі, встановлення інвалідності військовослужбовців, поліцейських

Кабмін розширив коло осіб, які матимуть право на одержання одноразової грошової допомоги, зокрема:

▪️закріплено право жінок (чоловіків), які проживали з військовослужбовцем без реєстрації шлюбу;

▪️онуків загиблого (померлого) військовослужбовця, за умови, що їхні батьки померли;

▪️дітей, народжених після загибелі (смерті) військовослужбовця.

Омбудсман України Дмитро Лубінець повідомив, що також визначене коло осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) згаданої категорії осіб у разі відсутності особистого розпорядження, а також тих, хто має право на отримання одноразової грошової допомоги, незалежно від наявності чи відсутності особистого розпорядження.

Встановлений порядок розподілу часток одноразової грошової допомоги у разі відмови однієї з осіб, яка має право на допомогу, від отримання своєї частки. Закріплено заборону відмови від призначення та отримання одноразової грошової допомоги від імені малолітніх, неповнолітніх дітей загиблої (померлої) особи, а також недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена.

❗️Офіс Омбудсмана активно долучався до опрацювання положень цього нормативно-правового акту.

«Вчергове наголошую, що в умовах сьогодення держава має забезпечувати належний рівень соціальних гарантій для учасників бойових дій і сімей Захисників та Захисниць!» – підкреслив Уповноважений.

Офіс Омбудсмана України