Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

1 липня - третя річниця ухвалення Закону "Про корінні народи України"

Дата: 01.07.2024 14:36
Кількість переглядів: 82

Фото без опису

📄Закон "Про корінні народи України", який був ініційований Президентом України Володимиром Зеленським, був ухвалений 1 липня 2021 року. Документ спрямований на максимальний захист культурних, інформаційних та інших прав корінних народів, надання їм механізмів та інструментів роботи з Українською державою. Зокрема, визнаються представницькі органи корінних народів.

➡ «Корінний народ України – автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами України», – йдеться в документі.

➡ За цими ознаками закон визнає корінними народами України, які сформувались на території Кримського півострова, кримських татар, караїмів та кримчаків. Важливо розрізняти терміни "корінний народ" і "національна меншина", оскільки останні мають етнічно споріднені держави поза межами країн свого проживання, на відміну від корінних народів. В Україні проживає багато представників національних меншин, а от корінних народів — лише три.

➡ Закон набув чинності 23 липня 2021 року та передбачає захист прав представників корінних народів і надання їм спеціальних механізмів для роботи з державою.

➡ Після окупації Криму росією, у березні 2014 року Верховна Рада прийняла постанову щодо гарантії прав кримськотатарського народу в Україні, і вже у цій заяві кримські татари були визнані корінним народом України. Однак ухвалення Закону закріпило цей статус на правовому рівні, що стало черговим кроком на шляху до деокупації та реінтеграції тимчасово окупованого Кримського півострова.

➡ Представники корінних народів України мають колективне й індивідуальне право на повне володіння всіма основоположними правами та свободами людини, які визначені в Статуті ООН, Загальній декларації прав людини, Декларації ООН про права корінних народів, ратифікованих Верховною Радою міжнародних договорах, а також у Конституції та законах України.

➡ Згідно з декларацією Генеральної Асамблеї ООН від 2007 року, на території проживання корінного народу без його згоди чи прохання не можна вести будь-яку військову діяльність, а стаття 7 говорить, що "корінні народи мають колективне право на життя в умовах свободи, миру та безпеки як самобутні народи й не мають зазнавати жодних актів геноциду чи насильства".

➡ Українська держава зробить усе необхідне для дотримання норм міжнародного та національного права — і для цього Крим неодмінно буде звільнено від окупантів!

 

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь