Чинне законодавство дає право на отримання компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів.

Дата: 15.07.2024 10:37

Одноразова виплата постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів

💥За час війни у містах і селах нашої країни накопилося чимало предметів, які загрожують життю. Серед них є пристрої та засоби, які можуть за певних умов вибухати.

☝️Компенсація призначається за умови, що звернення надійшло не пізніше ніж через 60 календарних місяців після встановлення зв'язку інвалідності з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами.

Розмір компенсації складає:

✅особі з інвалідністю I групи або дитині з інвалідністю підгрупи А до 18 років - у п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму - 10465 грн;

✅особі з інвалідністю II групи або дитині з інвалідністю до 18 років - у чотирикратному розмірі прожиткового мінімуму – 8372 грн;

✅особі з інвалідністю III групи - у трикратному розмірі прожиткового мінімуму – 6279 грн.

Для отримання виплати потрібно звернутися в органи соціального захисту населення з необхідними документами.

❗️Обов'язково мати довідку медико-соціальної експертної комісії про групу і причину інвалідності (особам віком від 18 років) або висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про встановлення категорії “дитина з інвалідністю” (дітям віком до 18 років).

❗️Увага! Потрібні копії всіх документів❗️

Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника, шляхом прямого звернення, відправлення документів поштою (рекомендованим листом) або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або Портал Дія).

🙏Пильнуйте, друзі, щоб снаряди, міни та інші небезпечні предмети не зашкодили вам і вашим близьким!

ГО "ВПО України"