Поради як перевірити скорочені посилання

Дата: 17.07.2024 09:10

Як перевірити скорочені посилання та гіперпосилання в тексті на надійність.

1. Перевірте домен

• Дізнайтеся повне посилання.
  • Наведіть курсор на гіперпосилання в тексті, щоб побачити повне посилання. Гіперпосилання в тексті – це підкреслений фрагмент тексту, натискаючи на який здійснюється перехід на іншу сторінку, відкривається зображення або завантажується файл.
  • Дізнатися повне посилання, яке зашифровано в скороченому посиланні, можна через сервіс Unshorten.it. Для цього потрібно вставити скорочене посилання у відповідне поле на вебсайті Unshorten.it і сервіс відобразить повну адресу ресурсу, а також надасть інформацію про потенційні загрози, які можуть бути пов'язані з цим посиланням.
  • Переконайтеся, що домен виглядає надійно. Шукайте такі відомі домени, як: bit.ly, goo.gl або ow.ly. Уникайте підозрілих доменів, які містять орфографічні помилки або випадкові символи.

2. Перевірте репутацію ресурсу, на який веде посилання

Виконайте пошук Google за повним посиланням. Шукайте відгуки користувачів або попередження про шкідливі програми.

Перевірте вебсайт за допомогою інструменту онлайн-перевірки безпеки, наприклад, www.virustotal.com.

3. Використовуйте розширення браузера

Встановіть розширення браузера, яке сканує скорочені посилання на надійність, наприклад, urlscan.io

Це розширення може попередити вас, перш ніж ви перейдете за підозрілим посиланням.

4. Будьте обережні з невідомими джерелами Не переходьте за скороченими посиланнями з невідомих джерел, наприклад, електронних листів, повідомлень у соціальних мережах або підозрілих вебсайтів.

Якщо ви не впевнені в надійності посилання, краще не переходити за ним.

5. Довіряйте своїй інтуїції Якщо щось здається занадто хорошим, щоб бути правдою, то, ймовірно, так воно і є.

Уникайте скорочених посилань, які пропонують безкоштовні подарунки, неймовірні пропозиції або інші привабливі можливості.

Ось кілька додаткових ресурсів, які допоможуть вам перевірити скорочене посилання на надійність:

Пам'ятайте, що завжди краще перестрахуватися, ніж ризикувати заразити свій комп'ютер шкідливою програмою або втратити особисті дані.