Отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій.

Дата: 26.07.2024 13:42

Отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій

❌Діти й війна – несумісні категорії.

Дитячі втрати, поневіряння, самотність - це протиприродне невиправне зло.

Усі наші діти – жертви війни, але є ті, котрі несуть надважкий тягар і потребують особливої допомоги.

☝️Право на отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, має особа, яка на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії Російської Федерації не досягла 18 років (повноліття), і:

🔻отримала поранення, контузію, каліцтво;

🔻зазнала фізичного, сексуального насильства;

🔻була викрадена або незаконно вивезена за межі України;

🔻залучалася до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

🔻незаконно утримувалася, у тому числі в полоні;

🔻зазнала психологічного насильства.

📄Для отримання статусу необхідно подати заяву, згоду на обробку персональних даних та засвідчені копії документів. До заяви додаються документи, які підтверджують необхідні обставини (медичні документи, матеріали кримінальних проваджень, висновки експертиз тощо).

☝️Із заявою можуть звернутися: батьки; інші законні представники, близькі родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра), вітчим, мачуха, представник органу опіки та піклування, дитина, якій виповнилося 14 років.

❗️Статус надається органом опіки та піклування за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви.

🙏Ми не можемо виправити все завдане нашим дітям зло, але спробуймо принаймні зробити те, що в наших силах.

ГО "ВПО України"