Урядова команда реагування CERT-UA зафіксувала масове розповсюдження електронних листів зі шкідливим програмним забезпеченням, що надсилаються начебто від імені Служби безпеки України.

Дата: 15.08.2024 15:26

Хакери розповсюджують шкідливе програмне забезпечення нібито від СБУ

Листи містять посилання щодо завантаження файлу з назвою "Документи.zip", насправді ж за посиланням завантажується файл, який запускає шкідливу програму ANONVNC. Ця програма дозволяє зловмисникам отримати прихований несанкціонований доступ до комп’ютера жертви.

Виявлено вже більше 100 уражених комп'ютерів, зокрема, серед державних органів та органів місцевого самоврядування та вжито невідкладних заходів щодо зменшення вірогідності реалізації кіберзагрози.

Закликаємо бути особливо уважними і невідкладно звертатися до CERT-UA у разі виявлення підозрілої активності.

✉ Електронна пошта: incidents@cert.gov.ua,
📞 Тел.+38 (044) 281-88-25.

Детальніше – на сайті CERT-UA.

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України