Дата: 18.08.2024 11:04

Як діє програма "Прихисток" в Україні

⚡️Програма "Прихисток" - допомога не самим ВПО, а тим, хто прийняв у себе вдома переселенців. Вони отримують компенсацію, наприклад, на оплату комунальних послуг.

Умова: треба, щоб родина, яка переселилися з окупованої території чи місць, де йдуть бойові дії, офіційно зареєструвалася у помешканні, а у власника житла не було боргів за комунальні послуги.

💰Сума компенсації — приблизно 450 гривень на місяць (14,77 гривні в день на людину).

📍Подати заявку на таку виплату можна до ЦНАПу чи в органи місцевого самоврядування. На сайті "Прихисток" можна скачати бланк заяви та розрахувати розмір компенсації.

Місцева влада у великих містах та невеликих селищах аналогічним чином, за допомогою закордонних фондів, шукають кошти на житло для ВПО. Адже кошторис на будівництво житла за більшістю регіональних програм ще не затверджений, тому прогнозувати, коли розпочнеться будівництво за урядовим "швидким планом відновлення", неможливо.

ГО "ВПО України"