Участь у нараді Муніципального центру відновлення за підтримки проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).
04 жовтня 2024 року працівники відділу з економічних та земельних питань, архітектури, ЖКГ Мирненської селищної ради взяли участь у онлайн нараді, проведеній Асоціацією міст України за підтримки проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування «ГОВЕРЛА» для допомоги територіальним громадам у розробці документів стратегічного відновлення громад, напрацюванні конкретних проєктів з відновлення, пошуку напрямків залучення інвестицій, навчання фахівців з питань відновлення.
Основними цілями проєкту є створення міцної правової бази для місцевого самоврядування, яка забезпечуватиме належний баланс повноважень та обов’язків між органами місцевого самоврядування та місцевими і центральними органами виконавчої влади. Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») сприяє Уряду України у впровадженні реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги.
На нараді Херсонську область представляв перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Бутрій Дмитро Стефанович. У його виступі відзначено проблемні питання територіальних громад, які потребують відновлення інфраструктурних об'єктів після деокупації території. Озвучено міжнародні програми допомоги USAID з аграрного і сільського розвитку «Агро» для сільськогосподарських виробників для розмінування площ полів, відновлення зрошення, допомога насіннєвими матеріалами. Програма USAID «Добре» допомагає територіальним громадам скористатися можливостями та подолати виклики пов'язані з децентралізацією.
Стосовно теми децентралізації порушені питання внутрішньої процедури закупівель; процедури проведення внутрішнього аудиту; комунальні підприємства, як основний інструмент по відновленню інфраструктури громади; створення чи відновлення містобудівної документації; доцільність створення індустріальних парків. Також відзначено важливість корпоративного врядування для міжнародного співробітництва та необхідність розробленої Стратегії розвитку громади для залучення інвестицій.