Як допомогти дітям з онкологічними захворюваннями, яких правил комунікації варто дотримуватись та де долучити до волонтерства з дітьми?
Часто маленькі пацієнти, які борються з онкологічними захворюваннями, проводять у лікарні тижні або навіть місяці, далеко від дому та рідних. Окрім лікування, дітям важливо отримувати турботу та увагу, аби боротьба з хворобами не забирала в них радість дитинства.
Разом із Благодійним фондом "Запорука" зібрали матеріал про те, як допомогти дітям з онкологічними захворюваннями, яких правил комунікації варто дотримуватись та де долучити до волонтерства з дітьми.
Що можуть робити волонтери/-ки:
Організація дозвілля.
Попри лікування, дітям неабияк цікаво й важливо розвиватися та дізнаватися нове. Волонтери організовують майстер-класи, підтримують дітей під час творчих занять, пропонують свої ідеї для дозвілля з дітьми та/або батьками.
Збір необхідних речей для дітей.
Зокрема, ви можете принести книги, подарунки, фрукти або інші корисні продукти, іграшки та інші речі. Важливо, щоб речі були новими, а продукти – свіжими й не алергенними. Діти, які проходять лікування онкологічних захворювань, часто мають знижений імунітет, тому важливо не створювати загроз здоров’ю зовнішніми подразниками та проконсультуватись з лікарями.
Інформаційна підтримка.
Розповідайте про діяльність фондів, найближчі заходи для волонтерів, поширюйте своїм друзям і підписникам збори на лікування дітей.
Розмови з дітьми.
Година вашого часу за звичайним спілкуванням можуть подарувати дитині спокій, та хоч на деякий час допоможуть забути про боротьбу з раком. Говоріть на теми, які цікаві дитині: питайте про її захоплення, навчання тощо.
Повний матеріал та поради від експертів читайте у блозі Волонтерської Платформи: https://bit.ly/48lwWL3
Українська Волонтерська Служба