Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Ділимось корисними рекомендаціями з посібника «Коли світ на межі змін: стратегії адаптації. Психологічна підтримка вчителів та дітей у часи війни»

Дата: 10.11.2024 13:01
Кількість переглядів: 79

Як розвинути стресостійкість і уникнути вигорання

Емоційний стан вчителя — це не лише особиста справа, це те, що відчувають всі в класі, кожен учень і кожна учениця. Сьогодні, в часи тотальної невизначеності, особливо важливо, щоб освітяни не забували про себе, про свій внутрішній баланс💙

Ділимось корисними рекомендаціями з посібника «Коли світ на межі змін: стратегії адаптації. Психологічна підтримка вчителів та дітей у часи війни»:

✅ Пам’ятайте про особистісні сенси.
Згадайте, чому обрали саме професію вчителя, у чому цінність такої діяльності, що в ній надихає та мотивує. Свої думки сформулюйте однією-двома фразами, запишіть та розмістіть на рівні очей у робочому просторі.

✅ Рефлексуйте.
Спробуйте проаналізувати й усвідомити — на які процеси/проблеми у професійному та особистому житті можна впливати, а які знаходяться поза зоною контролю.

✅ Трансформуйте свою діяльність.
Подумайте, як можна адаптувати практики навчання та викладання, аби зробити їх більш релевантними, ефективними та комфортними в теперішніх умовах. Наприклад, включіть вправи для саморегуляції чи пошуку ресурсу в план уроку.

✅ Інвестуйте у професійні та особисті стосунки.
Включеність у спільноту, підтримка близьких та однодумців_миць допомагають пережити стресову ситуацію, пов’язану з війною.

Розбудовуйте коло своїх контактів, долучайтеся до професійних спільнот та платформ обміну досвідом. Корисно приділяти достатньо часу спілкуванню з близькими та друзями, підтримувати емоційний зв’язок, піклуючись один про одного.

✅ Знаходьте час для відпочинку.
Через необхідність адаптувати навчальні матеріали та збільшення навантаження межі робочого й особистого часу часто стираються, і переключитися стає все складніше.

Варто змінювати види активності, знаходячи баланс між інтелектуальною працею та фізичною активністю. Визначте час, який приділяється тільки собі та близьким — це може бути декілька годин зранку та ввечері.

Більше корисних рекомендацій та вправ для саморегуляції й пошуку ресурсу — в посібнику «Коли світ на межі змін: стратегії адаптації. Психологічна підтримка вчителів та дітей у часи війни», який розробила команда GoGlobal спільно з Центром «Розвиток КСВ» та Career Hub у межах нашої програми.

📘 Посібник завантажуйте тут: https://mriemotadiemorazom.org/resources

 

Мріємо та діємо


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь