Лекції Массачусетського технологічного інституту.
У грудні 2024 року відділ з економічних та земельних питань, архітектури, ЖКГ Мирненської селищної ради взяв участь у серії відкритих лекцій, які організовувались в рамках другого економічного модуля Школи відновлення громад. Лектори — провідні фахівці Массачусетського технологічного інституту (МІТ), одного з найвідоміших технічних університетів світу, лідера в галузі робототехніки, штучного інтелекту та інформаційних технологій, а саме Джеффрі Левін (Jeffrey Levine), професор практики економічного розвитку та планування та Андрес Севцук (Andres Sevtsuk), доцент кафедри урбаністики та планування.
Левін провів лекцію на тему «Відродження головних вулиць: стратегії економічного розвитку». Під час виступу він навів численні приклади успішного відновлення громад у США, Німеччині та Ісландії, що можуть бути корисними для українських міст у процесі відбудови.
Крім того, професор Левін поділився практичними порадами та дієвими кроками для розвитку міських просторів, враховуючи планування, економічні фактори та соціальну динаміку. Його рекомендації спрямовані на створення стійких та процвітаючих міських середовищ, що є актуальним для українських громад у контексті сучасних викликів.
Андрес Севцук (Andres Sevtsuk) є розробником Urban Network Analysis (UNA), програмного інструменту, який дозволяє оцінювати вплив міської морфології на доступність, мобільність та взаємодії в межах міських мереж. Його праці використовуються для оптимізації міського дизайну, аналізу транспортної інфраструктури та планування стійких міських середовищ.
Андрес Севцук у своїй лекції «Вулична торгівля: створення яскравих міських тротуарів» основну увагу зосередив на дослідженнях міського середовища, зокрема на аналізі взаємозв'язків між міською формою, поведінкою людей та технологіями. Він активно досліджує, як міські простори та інфраструктура впливають на щоденну мобільність, економічну діяльність та соціальну взаємодію.
Відвідання лекцій американських вчених надали унікальну можливість дізнатися про міжнародний досвід відновлення, взяти участь у обговоренні економічних аспектів відбудови України та відновлення маленьких містечок, а також отримати відповіді щодо стратегічного планування розвитку громад.