Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

Стратегія із запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом, в Україні

Дата: 27.12.2024 12:24
Кількість переглядів: 16

Стратегія із запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом, в Україні

Військове вторгнення Російської Федерації в Україну та ескалація повномасштабної війни збільшило ризики різних форм насильства щодо жінок та дівчат, чоловіків та хлопців, зокрема сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.

Сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом (“СНПК”) стосується окремих або типових проявів практики зґвалтування, сексуального рабства, примусу до проституції, примусової вагітності, насильницької стерилізації та інших форм сексуального насильства порівнянної тяжкості (примусове оголення, примусовий шлюб, примусовий аборт, напад з посяганням на сексуальну недоторканність, торгівля людьми, невідповідні медичні огляди) стосовно жінок, чоловіків, дівчат та хлопчиків. Такі інциденти або випадки виникають у конфліктних або постконфліктних ситуаціях або інших небезпечних ситуаціях (наприклад, політична ворожнеча). Вони можуть мати безпосередній або непрямий зв’язок із самим конфліктом або політичною ворожнечею, тобто часовий, географічний та/або причинний зв’язок. Зв’язок із конфліктом може бути очевидним у характеристиці та мотивації злочинця(-ів), характеристиці потерпілого(-их), атмосфері безкарності/ послабленого потенціалу держави, у транскордонних аспектах або з того факту, що він порушує умови угоди про припинення вогню. Термін також охоплює торгівлю людьми з метою їх сексуального насильства (експлуатації), що здійснюється під час військового конфлікту.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні збирає інформацію та документує порушення міжнародного права з прав людини та міжнародного гуманітарного права. Якщо у Вас є будь-яка інформація про випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, будь ласка, повідомте Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні на:

🔹 E-mail: ohchr-hrmmu@un.org
🔹 HRMMU on Facebook: Моніторингова місія ООН з прав людини / UN Human Rights Monitoring Mission
🔹 HRMMU on Telegram: ohchr_hrmmu (тільки текстові повідомлення)
🔹 HRMMU on Viber: +380503746708 (тільки текстові повідомлення)

Якщо у Вас виникнуть будь-які питання або пропозиції, чи Ви маєте будь-яку інформацію, яка допоможе запобігти та/або напрацювати заходи у відповідь на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, будь ласка, звертайтеся за електронною адресою halyna.meshcheriakova@unwomen.org, або за тел. +38 (050) 494 52 18.

До вашої уваги Стратегія із запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом, в Україні https://bit.ly/35V8h4t 

 

UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь