Мирненська громада
Херсонська область, Скадовський район

У зв'язку з повномасштабним вторгненням багато громадян змінюють місце проживання, а тому виникає потреба і у знятті з реєстрації.

Дата: 07.03.2025 09:12
Кількість переглядів: 54

"Виписка" з місця реєстрації

Про те, як знятися з реєстрації місця проживання та які підводні камені можуть бути у цьому процесі, розповідаємо сьогодні у рубриці #ВажливоЗнати.

1️⃣ Зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється шляхом звернення до:

✅ органу реєстрації (виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, який діє на території територіальної громади) або

✅ через центр надання адміністративних послуг за❗️ місцем задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування).

Як?

🔸 за заявою особи або її представника;

🔸 за заявою власника житла приватної форми власності стосовно повнолітньої особи, місце проживання (перебування) якої зареєстровано або задекларовано в житлі, що належить власнику на підставі права власності.

❗️ Зверніть увагу!

🔹Зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання дитини не здійснюється за заявою власника житла, якщо власником такого житла є один із батьків або інших законних представників дитини.

🔹Подання заяви про зняття із зареєстрованого місця проживання дитини віком до 14 років здійснюється одним із батьків за згодою іншого з батьків.

🔹Для громадян України, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку, потрібно також подавати військово-обліковий документ (військовий квиток, тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного тощо).

2️⃣ Адміністративний збір за зняття із зареєстрованого місця проживання становить 1,5% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року (45,42 грн у 2025 році).

3️⃣ Громадяни України, які проживають на території України, зобовʼязані мати зареєстроване чи задеклароване місце проживання. Тому якщо Ви знялися з місця реєстрації без одночасної реєстрації нового місця проживання – у Вас є 30 днів після прибуття до нового місця проживання для реєстрації.

Після цього строку реєструвати місце проживання заборони немає, але є шанс отримати адміністративну відповідальність (щоправда, на перший раз вона обмежується попередженням).

4️⃣ У разі коли людина, місце проживання якої задекларовано/зареєстровано, декларує або реєструє нове місце проживання з одночасним зняттям з попереднього місця проживання (перебування), заява про зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання ❌ НЕ подається.

5️⃣ Як можна підтвердити зняття з місця проживання❓

Ви можете замовити витяг про місце проживання та підтвердити датою в ньому зняття з місця проживання.

Витяг можна отримати на Порталі Дія URL: https://cutt.ly/5rtn05zK або в мобільному застосунку «Дія».

__________________

ℹ️Більше про “прописку” - у чат-боті Юридичний порадник для ВПО 👉 «Основні питання» ➡️ «Документи» ➡️ «Паспорт, прописка, ІПН» ➡️ «Прописка»:

🌐 https://chatbot.r2p.org.ua

 

Юридичний порадник для ВПО


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь